عضویت / ورود

10 تا از رنگی رنگی ترین جشنواره ها در جهان

مطلب ویژه 10 تا از رنگی رنگی ترین جشنواره ها در جهان
هر کشوری برای به نمایش گذاشتن داشته ها ، فرهنگ و سنت خود جشنواره های منحصر به فردی دارد و این جشنواره ها یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری هستند که مردم را از سراسر دنیا به سوی خود جلب میکنند . برخی از این جشنواره ها تا یک هفته طول میکشند در حالی که برخی دیگر ممکن است حتی یک ماه هم ادامه داشته باشد . بعلاوه این یک راه کسب درآمدی هم میتواند باشد وقتی که نگاه همه ی کشورها به طرف شماست .

یکی از جشنواره های رنگی رنگی در جهان در شهر ریودوژانیرو برزیل است . جشنواره سینولاگ در فیلیپین و جشنواره مقدس در هند را هم میتوان به آن اضافه کرد . اگر شما به دنبال مکانی برای سفر در تعطیلات هستید ، در گجتی ها به 10 تا از بهترین جشنواره های روی کره زمین هم نگاهی بیندازید .

10 : جشنواره ALBUQUERQUE INTERNATIONAL BALLOON , NEW MEXICO

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-Albuquerque-International-Ballon-New-Mexico

هر سال حدود 700 بالون به آسمان شهر NEW MEXICO زیبای خاصی میبخشند . این جشنواره سالانه بین المللی یکی از رنگی ترین فستیوال ها در جهان است . بیش از 28 کشور به هم می پیوندند تا این جشن جذاب و دیدنی را به وجود بیاورند . و هر سال این فستیوال شکل جدیدی به خود میگیرد که باعث میشود هیجان انگیزتر و غیر قابل پیش بینی تر باشد . معمولا این جشنواره هر اکتبر برگذار میشود وقتی که هوا در Albuquerque ( شهری در NEW MEXICO ) برای پرواز بالون مناسب است .

9 : جشنواره ای در ریودوژانیرو برزیل :FESTIVAL IN RIO DE JANEIRO, BRAZIL

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-Carnival in Rio de Janeiro

اگر شما در سفری در برزیل هستید ، چه راهی بهتر از اینکه فرهنگ و سنت جذاب برزیلی ها را در جشنواره ای در ریودوژانیرو تجربه کنید . این فستیوال شهرتی جهانی در بین دیگر فستیوال ها برای خود دست و پا کرده است . نزدیک به دو میلیون توریست و مردم محلی در این جشنواره رژه یا حتی رقصی به سبک سامبا را همراه با لباس و ماسک های رنگی انجام میدهند . تعجب نکنید وقتی که ریودوژانیرو به عنوان شادترین شهر جهان رای آورده است .

8 : جشنواره ی DIWALI , INDIA

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-in-the-world-Diwali-India

این جشنواره با نام فستیوال نورها هم شناخته میشود . ویژگی این جشنواره روشن کردن چراغ های نفتی کوچک و نمایش آن ها در اطراف خانه ی مردم است ، با این کار انگار کل کشور در یک لحظه روشن میشود . از آنجایی که هند یک کشور با رسم و رسومات متنوع است ، این فستیوال معانی خاصی با توجه به سنت مردم هر منطقه دارد اما هنوز هم بزرگ ترین فستیوال در سراسر هند است . این جشنواره با آتش بازی و رد و بدل کردن شیرینی به خانه های یکدیگر به اوج خود میرسد .

7 : جشنواره ماه کامل در تایلند : FULL MOON PARTY, THAILAND

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-full-moon-party

مردم از سراسر دنیا برای حضور در جشنواره سالانه ماه کامل در Haad Rin ( ساحلی در تایلند ) به دیدن کشور تایلند می آیند . در هر سال توریست ها به همراه مردم محلی در کنار ساحل به رقص آتش و گوش دادن به موسیقی با صدای بلند می پردازند و همین باعث شده است این فستیوال به یکی از احمقانه ترین و شگفت انگیز ترین فستیوال ها در جهان تبدیل شود . این جشنواره معمولا در عرض ساحل Haad Rin برگزار میشود که در آن بیش تر از 20 هزار نفر تمام شب را به جشن گرفتن و شادی سرگرم هستند .

6 : جشنواره SINULOG ,CEBU, PHILIPPINES

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-in-the-world-Sinulog-Cebu

سومین یکشنبه در ژانویه ، مردم محلی در فیلیپین در فستیوال سینولاگ به افتخار Santo Niño شرکت میکنند . هزاران نفر از شرکت کنندگان در لباس های رنگی خود تمام روز را در خیابان ها رژه میروند و با ضرب درامز و ترومپت ( از آلات موسیقی ) به رقص می پردازند . این جشن حداکثر تا نه روز طول میکشد و با رژه بزرگ سینولاگ به اوج خود میرسد .

5 : جشنواره فیل ها در هند : ELEPHANT FESTIVAL, INDIA

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-Elephant-Festival-Jaipur

این فستیوال هر سال در Jaipur ( شهر بزرگی در Jaipur – یکی از استان های هند ) برگزار میشود . جشنواره فیل ها یکی از رنگی ترین و جالب ترین جشنواره ها در هند است که معمولا در هنگامی که ماه کامل است برگزار میشود . با توجه به تقویم هندی ها این رویداد ، معمولا بین ماه های فوریه و مارس قرار میگیرد . صد ها فیل رنگ آمیزی شده با رنگ های شاد و نمادها ، پارچه هایی پر زرق و برق و لباس زنانه های تزیین شده با طلا در خیابان ها واقعا جذاب هستند . زیبا ترین فیل در آخر جایزه ای شیک به خانه میبرد .

4 : جشنواره HARBIN ICE , CHINA

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-in-the-world-Harbin-Ice

در چین ، در مرکز استان هیلونجیانگ ، شهر جشنواره یخی هاربین برگزار میشود که زیبایی سازه های یخی ، ورزش های هیجان انگیز یخی مثل هاکی و فوتبال و هرچیزی را که به یخ مربوط میشود را به ما نشان میدهد . در شب قلعه های یخی با نورهای مختلفی نورپردازی میشوند که یک نمای دیدنی را درست میکنند . اما این نمای زیبا هم روزی ذوب خواهد شد حتی با وجود سردی جشنواره ...

3 : جشنواره بین المللی MONTREAL JAZZ , CANADA

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-in-the-world-montreal-jazz

اگر شما به دنبال رژه های رنگی رنگی نیستید اما صدای موزیک در کوچه و خیابان را دوست دارید پس فستیوال MONTREAL JAZZ حتما شما را به طرف خود جذب خود میکند . این جشنواره یکی از بزرگ ترین جشنواره های تابستانی در کشور کاناداست که شاید تا یک هفته که شامل : جشن گرفتن و سرگرمی های شبانه است ، طول بکشد . ویژگی این جشنواره در تعداد هنرمندان شرکت کننده از سراسر جهان است که در آن حدود 2 هزار هنرمند در سبک جاز حضور دارند ، که باعث شده به بزرگ ترین فستیوال موسیقی جاز در سراسر جهان تبدیل شود .

2 : جشنواره ی مقدس در هند : HOLI FESTIVAL, INDIA

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-in-the-world-Holi-Festival

فقط با توجه به نام آن میتوان گفت که این فستیوال که به فستیوال رنگ ها هم شناخته میشود یکی از هیجان انگیزترین و رنگی رنگی ترین جشنواره ها در جهان است . به طور کلی ، این یک جشن مذهبی برای هندوها است . این فستیوال تا یک هفته ادامه دارد که با فعالیت های فرهنگی و جشن های شبانه همراه است .

1 : جشنواره قایق های اژدها : DRAGON BOAT FESTIVAL, CHINA

Gadgetiha.com-top-10-most-colorful-festivals-in-the-world-Dragon-Boat-Festival

جشنواره سنتی حال حاضر در چین همین جشنواره قایق های اژدهاست که هنوز هم یکی از جاذبه های گردشگری برای توریت ها و مردم محلی است . این یک جشن روزانه است که در پنجمین روز پنجمین ماه قمری برگذار میشود . این فستیوال ریشه در کشته شدن کیو یان ، یک وطن پرست مشهور دارد ، این فرد خود را به عنوان نشانه ای از اعتراضش به دولت ، در آب انداخت و مرد . حالا این رویداد با قایق های غول پیکر که با رنگ های شاد ، رنگ آمیزی شده اند و با سر و دم اژدها تزیین شده اند ، جشن گرفته میشوند .

منبع : the10mostknown

آخرین ویرایش درچهارشنبه, 21 آبان 1393 ساعت 17:34

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید