عضویت / ورود

10 فیلم که قهرمانان آن از داستان ها برگرفته شدند

مطلب ویژه 10 فیلم که قهرمانان آن از داستان ها برگرفته شدند
خیلی از فیلم هایی که در آن ها ابر قهرمانان وجود دارد همراه با خاطرات تنهایی و غمگینی کودکی ، از دست دادن پدر و مادر و خیلی از سوال ها مثل اینکه او چطور این قدرت را به دست آورده است و یا اینکه چرا از این قدرتش برای کمک کردن به مردم استفاده میکرده بوده است . هنوز در تعجبم که کدام قسمتهای فیلم از کمیک ها جا مانده بودند . امروز در گجتی ها به بررسی چیزهایی که از هالک ، مرد عنکبوتی و خیلی های دیگر ندیده بودیم می نشینیم .

10 - Wolverine نمیتوانست حافظه خود را نگه دارد

Gadgetiha.com-wolverine-superhero-origin

در نسخه کمیک ، یکی از مشخصه های لوگان در Wolverine این بود که حافظه خودش را در یک آزمایش از دست داد و بخشی از خاطراتش به کلی محو شد . معلوم بود که تقریبا هیچ خاطره ای از گذشته خود ندارد و وقتی با سلاح X شستشوی مغزی شد ، همه ی خاطراتش را با هم از دست داد . اما در نسخه ی فیلم آن او میتواند حافظه ی خود را برگرداند ، او حتی بیش از صد سال از زندگی گذشته اش را به یاد می آورد !

9 – دستگیری تروریستی مرد آهنی – Iron Man باعث نشد او از سلاح هایش استفاده کند

Gadgetiha.com-ironman-superhero-origin

در فیلم مرد آهنین او بعد از اینکه توسط آدم بد ها دستگیر شد سلاح هایش را خاموش کرد ، آدم بد ها کسانی بودن که از سلاح های مرد آهنین دربرابر خودش استفاده میکردند . اما در کمیک های این داستان چیزی مانند این اتفاق نمی افتد . او توسط آدم بد ها دستگیر میشود ولی با ساختن یک لباس آهنی می تواند فرار کند و از ماجرا دور شود . شاید داستان دارد چیز بیشتری میگوید ؟

8 - در کاپیتان آمریکا - Captain America فقط Red skull ( یک شخصیت تبه کار ) ماسک زده بود

Gadgetiha.com-captain-america-superhero-origin

بدون شک ، استیو راجرز در هر دو نسخه فیلم و کمیک تا حدودی یکسان است ، اما Red skull کاملا متفاوت ظاهر شده . اول اینکه او هیچ قدرتی برای حرف زدن نداشته است دوم اینکه او تنها کسی بود که ماسک قرمز می زد . ولی در فیلم این گونه نیست . اما به طور کلی فیلم کاپیتان آمریکا ، قابل قبول بود .

7 - بروس بنر - Bruce Banner قبل از اینکه هالک شود یک قهرمان بود

Gadgetiha.com-the-hulk-superhero-origin

وقتی بروس بنر را تجسم میکنیم ، او همیشه یک غول سبز بی شاخ و دم با یک خشم وحشتناک نشان داده شده که نمیتواند خشم خود را کنترل کند . به هر حال فیلم قسمتی را که بروس بنر در حال تلاش برای نجات دادن یک پسر بچه از یک انفجار در منطقه آزمایشی است را کنار میگذارد . چنین لحظاتی همیشه در فیلم جا می مانند ، حتی وقتی که این صحنه یکی از بهترین صحنه هایی باشد که کاراکتر هالک را به عنوان یک قهرمان نشان میدهد .

6 – روح سوار - Ghost Riders موفق به فریب دادن شیطان میشود

Gadgetiha.com-ghost-rider-superhero-origin

بسیاری از چهره نیکلاس کیج در نقش روح سوار انتقاد کرده اند ، اما مهم تر از انتقاد ، انحراف از داستان واقعی در کتاب های کمیک است . حتی مهم ترین سکانسهای فیلم ، مثلا بخشی که در آن جانی قادر به فریب شیطان است از فیلم جا مانده بود . یا عشق پاک نامزدش که میتوانست او را از قرار داد شیطانی حفظ کند .

5 - Lex Luthor برای کچل شدنش انتقام میگیرد

Gadgetiha.com-lex-luthor-superhero-origin

Lex Luthor احتمالا معروف ترین تبه کار در کمیک ها است . مخصوصا اگر یکی از طرفداران Super Man باشید . در فیلم خلاص شدن از دست یک مرد با یک قدرت زیاد شاید در یک دنیای روی نظم و قانون منطقی ترین راه ممکن به نظر برسد . با این حال در کمیک این داستان Lex Luthor به نظر میرسد بیشتر از هرچیز به خاطر کچل شدنش از Super Man دلخور است . در نسخه های قبلی Lex Luthor یکی از طرفداران Super Man بود ( البته آن زمان مو داشت ! ) بعد از یک آتش سوزی که در خانه اش اتفاق افتاد و Super Man او را نجات داد و به طور تصادفی مواد شیمیایی را منفجر کرد و همین باعث شد که او موهایش را از دست بدهد . حالا این یک انتقام شیرینه ...

4 – پروفسور ایکس - Professor X شاید دانش آموزان را بیش از حد دوست دارد

Gadgetiha.com-professor-x-superhero-origin

در فیلم همه ی ما میدانیم که هدف پروفسور X کنترل کردن جهش و محافظت از حقوقشان است . او میخواست به دانش آموزان کمک کند تا قدرت نهانشان را کشف کند تا آن ها در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کنند . او چهره ی یک پدر خوب را برای بیشتر آن ها را داشت . اما در نسخه کمیک آن او بیشتر از یک نگاه پدرانه به چشم های یکی از دانش آموزانش نگاه میکند . او خیلی راحت اعتراف میکند که من ( یک مرد 30 یا 40 ساله ) عاشق یکی از دانش آموزان 15 ساله خود جین گری شده ام !

3 – Super Man دنبال خاله بازی است

Gadgetiha.com-superman-superhero-origin

Super Man متعهد به نجات زمین است ، مخصوصا در برابر Lex Luthor ، زیرا او یک انسان خوب به نظر می رسد . به هر حال در نسخه ی کمیک آن هر تصمیم Super Man به یک چیز برمیگشت : خاله بازی کردن . خیلی چیزها برای اثبات این موضوع وجود دارد : او همیشه با مردم در ارتباط بود و جوری حرف میزد که مادرش لارا حرف میزند . لوئیس جین حتی در زمان سفر کرد تا پدر Super Man را اغوا کند و وقتی او به گذشته سفر کرد ، او دوباره با یکی از دوستان مادرش درگیر شد .

2 – بروس بنر - Bruce Barnner مانند یک کودک مورد آزار قرار گرفته بود

Gadgetiha.com-the-hulk-superhero-origin-2s

خب ، مثل اینکه هالک همیشه عصبانی است ! درسته ؟ شاید به خاطر این بوده که این در طبیعتش است . شاید هم به خاطر شخصیت متضاد هالک و بروس بنر است . آن چیزی که در فیلم گفته نشده و ظاهرا جا مانده این است که بروس بنر در کودکی مورد اذیت و آزار قرار گرفته بود ( در کتاب های کمیک از سال 1985 ) . پدر بروس یک مرد دائم الخمر بوده است که به طور تصادفی مادر بروس ، یا همان زن خود را میکشد . پدر بروس خیلی به او به خاطر هوش زیادش حسودی می کرد ، حتی زمانی که بروس پسر بچه ای بیش نبود ...

1 – مرد عنکبوتی ، پسری که به او تجاوز کرده بودند

Gadgetiha.com-spiderman-superhero-origin

همه ی ما گذشته ی تلخ مرد عنکبوتی را میدانیم . چگونه کشته شدن عمویش بن را میدانیم و اینکه چطور او متوجه شد باید از توانایی هایش برای نجات مردم استفاده کند . اما چیزی بیشتر در داستان کمیک آن وجود دارد . در سال 1984 در داستان کمیک ، نشان داده شده است که مرد عنکبوتی ، پیتر پارکر جوان توسط یکی از دوستان بزرگ تر از خودش مورد تجاوز قرار گرفته بود . هر چند بعد ها برای این کمیک دردسر هایی به وجود آمد .

منبع : the10mostknown

آخرین ویرایش دریکشنبه, 11 آبان 1393 ساعت 22:29

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید