عضویت / ورود

چگونه به مانند iOS ، یک Assistive Touch بر روی اندروید داشته باشیم ؟

  • منتشرشده در آموزش
مطلب ویژه چگونه به مانند iOS ، یک Assistive Touch بر روی اندروید داشته باشیم ؟
شما باید از یکی از ویژگی های iOS به نام Assistive Touch آگاه باشید . این ویژگی زمانی کمک می کند که کاربران مشکلی با لمس کردن صفحه نمایش و یا فشار دادن دکمه ها دارند . تا آیفون 5 ، دکمه ی خانه به کاربران کمک می کرد تا assistive touch را به کار گیرند که این روش بعدها جایگزین روش نرم افزاری شد .

به هر حال اکنون آیفون ها با صفحه نمایش بزرگ تری معرفی شده اند و این ویژگی به کسانی که می خواهند از یک دست برای کار با آیفونشان استفاده کنند مناسب است . Assistive Touch آیکون کوچک و شناوری است که در یکی از گوشه های صفحه نمایش قرار می گیرد . هنگامی که کاربر آن را فشار می دهد ، منوی شناوری باز می شود که به کاربر کمک می کند کار خود را کمی سریع تر انجام دهد .

چرا Assistive Touch برای اندروید ؟

زمانی که با تلفن های واقعا بزرگ کار می کنید این احساس را دارید که این ویژگی می تواند برای اندروید هم باشد . آن هم برای کاربرانی که برای کار با صفحه نمایش های بزرگ با یک دست مشکل دارند . خوب ترین بخش این ماجرا این است که نباید منتظر گوگل ماند تا این ویژگی را در نسخه ی جدید تر سیستم عاملش پیاده سازی کند ، مطمئنا برنامه ای برای این کار وجود دارد . بعد از چند جستجو و بررسی از گوگل پلی برنامه ای را گرفتیم که assistive touch را به اندروید می آورد .

برنامه ی EasyTouch برای اندروید

EasyTouch برنامه ای شناور است که بر روی صفحه نمایش اندروید شما باقی می ماند و کمک می کند تا کارهای مکرر که برای شما پیش می آیند به راحتی انجام دهید . اول برنامه را نصب کنید ، شما یک آیکون آبی رنگ بر گوشه ای از صفحه نمایش خواهید دید . آن را فشار دهید تا منوی شناور باز شود . صفحه ی اول تنظیمات مهمی را نشان می دهد ، جایی که شما می توانید گجت خود را قفل کرده ، حافظه ی مموری را مدیریت کنید و یا به صفحه ی اصلی باز گردید . با رفتن به صفحه ی دوم امکاناتی مانند هشدار ، اسکرین شات و یک منو دیده می شود .

Gadgetiha.com-easytouch-Interface

نکته : به دلیل داشتن محدودیت اندروید ، این برنامه برای استفاده از اسکرین شات و برگشت ، به روت شدن گجت نیاز دارد .

آیکون تنظیمات ، در واقع تنظیمات برنامه را اجرا نمی کند بلکه به جای آن برخی از کنترلر های سریع اندروید را نشان می دهد . شما می توانید تنظیمات رادیو ، چرخش صفحه نمایش و یا مقدار روشنایی را تنظیم کنید . یکی از کاربردی ترین ویژگی های EasyTouch این است که می توانید 8 برنامه ی مورد نیاز خود را به آن اضافه کنید . به تنظیمات " Favor "بروید و برنامه ای را انتخاب کنید که بیش ترین استفاده را از آن دارید . این امکان به شما کمک می کند مورد نیاز ترین برنامه هایتان را در گوشه ای از صفحه نمایش داشته باشید .

Gadgetiha.com-easytouch-favorite-apps

اگر این آیکون آبی در هنگام کار مزاحم شما می شد می توانید آن را به هر گوشه ای از صفحه نمایش ببرید . برای غیر فعال کردن برنامه برای مدتی ، کافیست آن را برای زمان کوتاهی فشار دهید . وقتی نیاز داشتید این برنامه دوباره فعال شود به منوی نوتیفیکیشن ها بروید . این آیکون آبی می تواند به دلخواه شما تغییر کند ، برای این کار می توانید از تم های رایگان در نظر گرفته شده استفاده کنید . ظاهر و کارایی EasyTouch را می توانید از قسمت تنظیمات ، مدیریت کنید .

Gadgetiha.com-easytouch-settings

نتیجه گیری

این نوشته تقریبا همه چیز درباره برنامه ی EasyTouch بود . این برنامه به رایگان و بدون هیچ محدودیتی قابل استفاده است . خیلی خوب است که می توان حتی از گوشه های صفحه نمایش هم استفاده کرد . این برنامه احتمالا چندین آپدیت نیز دریافت می کند .

منبع : guidingtech

آخرین ویرایش درچهارشنبه, 22 بهمن 1393 ساعت 15:59

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید