عضویت / ورود

ساعت هوشمند جدید سامسونگ برای پرداخت مجهز به NFC می شود

گزارش های بدست آمده نشان می دهد سامسونگ در حال تدارک برای معرفی ساعت هوشمند جدید خود در نیمه ی دوم سال 2015 است. همچنین گزارش ها حاکی از این می باشند که این ساعت دارای تکنولوژی NFC می باشد که می تواند برای پرداخت در فروشگاه های مجهز به این تکنولوژی کارایی داشته باشد.

سامسونگ سیستم پرداخت خود را در ماه مارس برای آمریکا و کره ی جنوبی منتشر کرد. این سرویس در ماه آینده معرفی می شود اما سامسونگ تا کنون به این گزارش ها واکنشی نشان نداده است.

اپل نیز افرادی را برای به کار گیری از تکنولوژی NFC در اپل واچ برای پرداخت را به خدمت در آورده است. سهم اپل در خرید توسط سیستم Apple Pay، پانزده صدم درصد  است و این بدین معنی است که اپل در هر خرید 100 دلاری، 15 سنت را از آن خود می کند. با اینکه این مقدار زیادی نیست اما حجم خرید توسط Apple Pay را نیز در نظر بگیرید! این شرکت همچنین از معامله توسط کارت های اعتباری نیم پنی دریافت می کند.

این در حالی است که ماه گذشته، گوگل سیستم Android Pay را معرفی کرده است که بنا بر گذارش های بدست آمده، با توجه به قوانین جدید استاندارد سازی امنیتی کارت های اعتباری، هیچ گونه کارمزدی را از از بانک ها دریافت نمی کند. بانک ها امیدوارند که در قرار داد بین آن ها و اپل تجدید نظر شده و بر اساس قوانین جدید نوشته شود.

این بدین معنا نیست که گوکل از برنامه ی Android Pay هیچ پولی را دریافت نمی کند. تحلیلگران می گویند با توجه به برنامه های تبلیغاتی و بازاریابی، هر فرد که از این برنامه استفاده می کند برای گوگل بیش از 300 دلار ارزش دارد!

منبع خبر:‌ phonearena

آخرین ویرایش دردوشنبه, 18 خرداد 1394 ساعت 11:29

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید