عضویت / ورود

سنسور های سلامتی ساعت اپل کاهش پیدا می کنند

تاریخ انتشار ساعت اپل نزدیک است و وال استریت ژورنال از برخی از تفاوت ها در این ساعت با آن چیزی که قبلا معرفی شده بود، سخن می گوید. این سخنان می توانند ارزش تلاش چهار ساله پروژه ساعت اپل را کاهش دهند.

پروژه ای که تا به حال هزینه ی زیادی داشته است، نیروهای انسانی فراوانی بر روی آن کار کردند و دارای آزمون و خطاهایی بوده است. به عنوان مثال در زمینه های سلامتی که از بخش های قابل توجه برای یک ساعت هوشمند محسوب می شود، ساعت اپل ابتدا با سنسورهایی با امکان ثبت ضربان قلب، اندازه گیری مقدار استرس و حتی سنجش میزان فشار خون معرفی شد. در نسخه ی در حال معرفی، از این ها تنها سنسور ضربان قلب باقی مانده است که به عنوان بازمانده ای از این رفتار متناقض اپل حضور دارد.

حتی اگر اپل چالش کاهش سنسورها را با موفقیت پشت سر گذارد، برای داشتن امکان اندازه گیری فشار خون باید ابتدا آن را به تایید "FDA" به عنوان گجتی برای کمک در کارهای در ارتباط با سلامتی، برساند.
تیم کوک مدیرعامل و تیم در حال کار بر روی این پروژه با مقامات FDA ملاقاتی داشته اند، اما ظاهرا به این نتیجه رسیده اند که هنوز زمان انتشار چنین گجت هایی نیست. به خصوص اگر این گجت، اپلی باشد که در این صورت اوضاع کمی متفاوت تر نیز خواهد بود! این ساعت هوشمند احتمالا در فروردین و با قیمت 349 دلار که می تواند برای نسخه ی طلایی آن، 4000 دلار نیز باشد به فروش می رسد.

منبع خبر: phonearena

آخرین ویرایش درچهارشنبه, 29 بهمن 1393 ساعت 23:52

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید