عضویت / ورود

ویژگی جدید اندروید قفل تلفن همراه را در جیبتان باز نگاه می دارد!

تامین امنیت تلفن های هوشمند خوب است اما به این فکر کنید که تعداد زیادی از ما چندین بار در طول یک روز قفل اسمارت فونمان را باز می کنیم در حالی که اینکار خیلی هم لازم نیست.

گوگل امیدوار است این مشکل را با ویژگی جدیدی از اندروید که آن را "تشخیص بدن" می نامند حل کند. افرادی که دوست دارند مقداری از امنیت تلفن همراهشان را فدای راحتی کرده به زودی می توانند این ویژگی را فعال کنند. این ویژگی تا زمانی که تلفن همراه در جیبتان قرار داشته باشد آن را باز نگاه می دارد.

این امکان برای اولین بار توسط چند سایت اندرویدی همراه توضیحی مطرح شد و اشاره شده بود که این ویژگی کمک می کند تا تلفن همراهتان تا زمانی که آن را در دست دارید قفل نشود، مگر آنگه که آن را بر روی میز یا سطوح دیگر قرار دهید. این ویژگی سبب می شود که تنها یک بار در صبح، قفل تلفن همراهتان را باز کرده و آن را در جیبتان قرار دهید و دیگر در طول روز نیازی به باز کردن قفل آن نداشته باشید. قفل تلفن شما تا زمانی که در دست، جیب و یا کیف پول شما قرار داشته باشد، باز خواهد ماند اما زمانی که آن را بر روی میز یا سطوح دیگر قرار دهید دوباره قفل خواهد شد.

android on body detection gadgetiha.com

ایمنی فدای راحتی می شود!
واضح است که این ویژگی نمی تواند تشخیص دهد که شما در حال حمل تلفن هستید و یا شخص دیگری در حال حمل آن است بنابراین از این نظر می تواند نا امن باشد. پس اگر تلفنتان را به یک دوست داده و یا فردی آن را به سرقت ببرد، قفل آن باز باقی خواهد ماند. در واقع این ویژگی از شتاب سنج استفاده می کند. با این وجود گزینه های امنیتی جدیدی به آن اضافه خواهد شد که از طریق یک بروزرسانی به وسیله ی گوگل پلی قرار خواهد گرفت، به کاربران گزینه های امنیتی جدیدی مانند مکان ها، دستگاه ها و چهره های مورد اعتماد را می دهد.

منبع خبر:‌ theverge

آخرین ویرایش دریکشنبه, 02 فروردين 1394 ساعت 22:45

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید