عضویت / ورود

اپل iOS 8.1 با Apple Pay منتشر شد

آپدیت اپل iOS 8.1 هم اکنون قابل دانلود است . بزرگ ترین تغییر را می توان اضافه شدن سرویس جدید پرداخت اپل ( Apple Pay ) دانست که امروز در کنار iOS 8.1 حضور دارد . Apple Pay به دارندگان آیفون 6 ، آیفون 6 پلاس ، آیپد ایر 2 و آیپد مینی 3 اجازه میدهد تا هزینه ی کالای خریداری شده را تنها با لمس انگشت بر روی تاچ آیدی (Touch ID ) پرداخت کنند . کاربران آیفون 6 و آیفون 6 پلاس همچنین میتوانند برای خرید از دستگاه های پرداخت tap card readers استفاده کند . این کار با ترکیب کردن تکنولوژی های Touch ID و NFC انجام می شود . Passbook هم در iOS 8.1 کمی بروزتر شده است .


سرویس پرداخت اپل امروز برای آمریکا در دسترس است و انتظار میرود تا سال آینده برای دیگر کشورها نیز در دسترس باشد . بیش از دویست و بیست هزار فروشگاه در آمریکا این تکنولوژی پرداخت بدون لمس را قبول میکنند . جدا از iOS 8.1 ، Apple pay  از ویژگی هایی بهره می برد تا بتواند سازگاری مناسبی میان کاربران مک و آیفون و آیپد داران برقرار کند . فرستادن پیام کوتاه از در iOS 8.1 و OS X Yosemite پشتیبانی می شود و به کاربران مک یا آیپد اجازه میدهد تا به دوستانشان پیام کوتاه بفرستند بدون آنکه حتی آیفون های خودشان را در دست بگیرند ! این یک ویژگی خیلی خوب است برای دوستانی که از iMessage استفاده نمیکنند . iOS 8.1 همچنین دارای امکانی است تا یک شبکه خصوصی را میان آیپد ها و مک ها برای برقراری ارتباط با آیفون ایجاد کنند و این امکان در محل هایی که وای فای وجود ندارد مناسب است .

اپل هم به عصبانیت طرفدارانش گوش کرده و این بار و پس از مدتی دوباره Camera Roll را به سیستم عامل خودش آورده است . iCloud Photo Library هم در این نسخه آپدیت شده است و به کاربران آیفون و آیپد اجازه می دهد تا عکس های خود را در فضای ابری ذخیره کنند . این ویژگی به ذخیره سازی کمک میکند و از طرفی میتواند از بسیاری از مشکلات مربوط به آپدیت های بزرگ اپل جلوگیری کند .

اپل iOS 8.1 هم با بسیاری از باگ های رفع شده منتشر شده است و پیشرفت های زیادی را نسبت به iOS 8 داشته است . برنامه های مکرری که اپل داران را گرفتار کرده بود اینبار باید از این نسخه استفاده کنند و قضاوت کنند که آیا این مشکلات بر طرف شده است یا نه . اپل مجبور بود تا باگی را که ماه پیش از HealthKit کشف شده بود را برطرف کند . iOS 8.1 هم تاکنون توانسته تا مشکلات زیادی را برطرف کند و اپل امیدوار است این ورژن بتواند جای خود را در بین آیفون ها و آیپد های طرفدارانش پیدا کند .

منبع خبر : theverge

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید