عضویت / ورود

کاربران به زودی قادرند قفل نکسوس ها را با استفاده از صدایشان باز کنند!

آیا پدر شما هم از همان تلفن هایی داشت که برای باز کردن قفلشان، نیاز به صدای تنها یک نفر بود؟ به یاد دارید چقدر تلاش می کردید که شما نیز صدایی مانند پدرتان داشته باشید و بتوانید قفل تلفن را باز کنید اما هربار در این کار ناموفق بودید؟

ویژگی Smart Lock که همراه با بروزرسانی اندروید آبنبات چوبی 5 منتشر شده است به کاربران اجازه می دهد تا تلفن هایشان را از طریق جفت کردن با دستگاهی دیگر با استفاده از بلوتوث آنلاک کنند. همچنین قابلیت دیگری نیز در آن وجود دارد که به شما این امکان را می دهد از چهره ی خود برای آنلاک کردن تلفن استفاده کنید که این ویژگی از دوربین مکالمه ی تصویری استفاده می کند.

بروزرسانی اندروید 5.1 علاوه بر ارتقا نسخه ی گوگل پلی به شما اجازه می دهد تا با استفاده از صدایتان، تلفن را آنلاک کنید. این ویژگی می تواند به زودی برای کاربران نکسوسی در دسترس باشد.

trusted voice warning gadgetiha.com

فرآیند استفاده از این ویژگی با گفتن "O.K. Google" شروع می شود. گوگل به شما هشدار می دهد که این ویژگی به اندازه ی یک رمز یا الگو امن نمی باشد چرا که فردی با داشتن صدایی شبیه به شما و یا داشتن فایل صوتی شما می تواند قفل تلفنتان را باز کند. شما می توانید علاوه بر استفاده ی از این ویژگی، برای یک رمز اضافی نیز درخواست دهید و با استفاده ی از آن اسمارت فونتان را آنلاک کنید. این ویژگی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که مریض باشید و یا بنا به دلیل دیگری صدایتان شبیه به قبل نباشد.

علاوه بر چهره های مورد اعتماد و یا دستگاه های مورد اعتماد، ویژگی Smart Lock همچنین شامل مکان های مورد اعتماد نیز هست به این معنی که تلفن شما زمانی که در این مکان ها قرار می گیرد آنلاک می شود. ویژگی تشخیص بدن که در گجتی ها نیز در مورد آن بحث شده بود، اسمارت فونتان را در جیب شما روشن نگه می دارد اما زمانی که آن را بر روی یک سطح ساکن مانند میز قرار می دهید قفل می شود. به زودی قابلیت صداهای مورد اعتماد نیز به آن اضافه خواهد شد. اگر دارای یک دستگاه نکسوسی هستید، به زودی این ویژگی را دریافت می کنید.

اگر از این ویژگی استفاده کردید، در گجتی ها نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید ...

منبع خبر: phonearena

آخرین ویرایش درسه شنبه, 25 فروردين 1394 ساعت 19:50

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید