عضویت / ورود

موتورولای "دیگر" به دنبال راهی می گردد که خود را به فروش برساند

سال هایی پیش بود که موتورولا به دو بخش تبدیل شد . یکی از آن ها بر روی موبایل ها تمرکز کرد و دیگری بیشتر در زمینه های صنعتی فعالیت داشت . این تصمیم به سال 2009 بر می گردد ، اما به نظر خیلی ها چند سالی طول می کشید تا همه چیز دوباره به حالت اولش بازگردد و یا از هم بپاشد .

آن بخشی که نکسوس 6 و موتو ایکس را ساخت با نام " Motorola Mobility " می شناسیم که در سال 2011 توسط گوگل و با 12 میلیارد دلار خریداری و تنها برای مدت کوتاهی در اختیار این کمپانی بود تا اینکه سه سال بعد با قیمت 3 میلیارد دلار به لنوو واگذار شد . اما بخش دیگر که " Motorola Solutions " بود به ساخت چیپ های رادیویی و البته اسمارت فون ها و تبلت ها پرداخت هر چند که آن ها راهی بازارها نشدند و مقیاسی در این اندازه نداشتند .

این بخش در بیشتر زمینه های فعالیت ، سود آوری خود را حفظ کرده است و سهام خود را هم که کم تر از 65 دلار برای هر سهم است نگه داشته و بازاری در حدود 15 میلیارد دلار دارد . گزارش ها می گویند این کمپانی به دنبال راهی برای فروش خود می گردد . اما سوال این جاست که چه فرد یا کمپانی علاقه به خرید این شرکت است ! مردان بازاری به این فکر می کنند که این شرکت برای خرید سهام مناسب دارد. فرآیندی که در آینده احتمال این باشد که این شرکت بر روی در حیاط خود کلمه ی " به فروش می رسد " را نصب کند شروع شده است .

منبع خبر : phonearena

آخرین ویرایش دریکشنبه, 19 بهمن 1393 ساعت 17:24

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید