عضویت / ورود

آنچه باید از اپل در رویداد 9 مارس انتظار داشته باشید – بخش اول

مطلب ویژه آنچه باید از اپل در رویداد 9 مارس انتظار داشته باشید – بخش اول
رویداد 9 مارس (18 اسفند) می تواند بزرگ ترین رویدادی باشد که اپل در امسال برگذار می کند. اپل علاوه بر دادن کمی اطلاعات درباره ی ساعت هوشمندش، ممکن است رونمایی از مک بوکی، آپدیتی برای iOS و همچنین چیز های دیگر را پیش رو داشته باشد. در گجتی ها مواردی را در کنار هم گذاشته ایم که می توانید از اپل انتظار داشته باشید و همچنین مواردی نیز هست که باید هنوز منتظر آن ها باشید!

ساعت اپل، قیمت گذاری و شرح در دسترس بودن آن
سوال بزرگ اینجاست: ما می دانیم که ساعت هوشمند اپل با قیمتی 349 دلاری شروع می شود اما این قیمت تا چه اندازه ای برای مدل های بهتر بالا می رود؟

apple watch gadgetiha.com

تقریبا واضح است که ساعت 349 دلاری، همان ساعت ورزشی اپل است. این ساعت بدنه ای آلومینیومی و بندی پلاستیکی دارد. ممکن است مدل هایی با مشخصات مختلف از این ساعت ورزشی اپل وجود داشته باشد اما هنوز اطلاعاتی از برنامه ی اپل در اینباره در دسترس نیست. همه ی مدل های ساعت هوشمند اپل در دو اندازه ی متفاوت در دسترس قرار می گیرند. در این رویداد همچنین می توانیم بفهمیم که قیمت مدل بزرگ تر چقدر بیشتر از مدل کوچکتر است.

با این سوال ها هنوز هم جای موارد زیادی حدس و گمان وجود دارد؛ برای نمونه قیمت مدل استاندارد ساعت هوشمند اپل که از استیل ساخته شده است چقدر خواهد بود؟ جان گروبر حدس خود را این گونه مطرح می کند که ساعت اپل می تواند قیمتی 1000 دلاری داشته باشد که قیمت تقریبا معقولی است. از طرفی از احتمالی سخن می گوید که قیمت ساعت اپل از 700 دلار آغاز شده و می تواند تا 1000 دلار برای مدل های دیگر قیمت داشته باشد.

ساعت طلای اپل چه قدر قیمت دارد؟
زمان برای سوالی فرا می رسد که شاید چشم خیلی ها، خواه و ناخواه بر روی جواب آن است؛ قیمت ساعت طلای اپل که با طلای 18 عیار ساخته شده است چقدر خواهد بود؟ برخی معتقدند این قیمت می تواند هم سان با قیمتی باشد که یک ساعت خوب آنالوگ دارد. گروبر در اینباره می گوید این قیمت می تواند بین 10 هزار دلار تا 20 هزار دلار باشد که بستگی به بندی که انتخاب می شود دارد.

مارکو آرمنت توسعه دهنده بر این باور است که ممکن نیست این عدد های زیاد، قیمت ساعت اپل باشد. او می گوید ساعت طلای اپل در حدود 5 هزار دلار قیمت دارد. در هر حال این ساعت ممکن است گران ترین گجتی باشد که در حال حاضر اپل به فروش می رساند، پس هر قیمتی که داشته باشد مردم درباره ی آن بحث دارند.

بند ها و لوازم جانبی

apple watch (1) gadgetiha.com

شخصی سازی یکی از موارد خوب در ساعت اپل است. اپل در سال گذشته و در رویداد معرفی ساعت هوشمند جدیدش چند عدد از این بند ها را نمایش داد اما در این رویداد باید بررسی داشته باشیم که می توانید کدام بند را بخرید و چقدر برای آن پرداخت کنید!

به نظر می رسد تمام بند های ورزشی برای فروش در دسترس هستند. اما این موضوع برای بند ها چرمی و فلزی تفاوت می کند. ممکن است این بند ها آن چنان گران باشد که خرید آن تقریبا غیر معقول باشد.

برخی از بند ها می توانند قیمتی بیشتر از دیگران داشته باشند
در این مورد تنها می توانیم منتظر باشیم. اپل مانند دیگر تولیدکنندگان بر روی صحنه حرفی از لوازم جانبی نمی زند. این رویداد می تواند برای تولید کنندگان لوازم جانبی فرصتی باشد که محصول خود را بعد از جمله ی معروف اپل که "One thing more" ببینند. اما در اینجا یک استثنای بزرگ وجود دارد. اگر اپل راهی را برای تولید کنندگان باز بگذارد که برای ساعت هوشمندش، بند های هوشمند اما با ظاهر بند های دیگر بسازند، می تواند یک تغییر بزرگ و البته بسیار خوب در تاریخ ساعت هوشمند اپل ثبت شود.

اپل همچنین می تواند برنامه های جانبی برای ساعت هوشمندش داشته باشد. هرچند که اپل برای این گجت در حال حاضر اکوسیستمی از برنامه های جانبی را در دسترس دارد. باور داشته باشید یا خیر، لوازم جانبی خیلی زود برای ساعت اپل معرفی خواهند شد. با اینکه ممکن است اپل در رویداد خود آن ها را به نمایش نگذارد اما چیزی است که حتما انجام خواهد شد.

برنامه های ساعت اپل

apple watch (2) gadgetiha.com

اپل در هنگام معرفی ساعت هوشمندش در سال گذشته، تعدادی پیش نمایش از برنامه های خود را نشان داد اما مطمئنا اینبار برنامه های بیشتری برای معرفی کردن دارد. توسعه دهندگان برنامه های اپل حدود 4 ماه بر روی این برنامه ها کار و آن ها را بر روی دستشان آزموده اند بنابراین از اپل انتظار داریم بهترین و پرکاربرد ترین آن ها را بر روی صحنه نمایش دهد که خب طبیعتا اشتیاقی برای توسعه دهندگان دیگر نیز ایجاد می شود.

پایان بخش اول./

منبع: theverge

آخرین ویرایش دریکشنبه, 17 اسفند 1393 ساعت 18:42

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید