Logo
چاپ کردن این صفحه

آیفون هنوز هم در آمریکا اول است!

بنا بر آخرین آمار های منتشر شده توسط comScore، اپل هنوز هم بهترین تولید کننده ی تلفن های هوشمند در آمریکا باقی مانده است. این آمار سه ماهه که دسامبر، ژانویه و فوریه را شامل می شود، نشان می دهد اپل سهمی 41.7 درصدی از بازار تلفن های هوشمند را در اختیار دارد که نسبت به بازه ی زمانی سه ماهه سپتامبر، اکتبر و نوامبر که 41.8 درصد بوده کاهش داشته است.

Sharing market Company gadgetiha.com

از طرفی دیگر سامسونگ اندرویدی نیز با کاهش 1.1 درصدی از بازه ی زمانی نوامبر رو به رو بوده است. سامسونگ 28.6 درصد از بازار آمریکا را در دسامبر، ژانویه و فوریه در اختیار داشته است. ممکن است این آمار با وجود پیش فروش گلکسی اس 6 و اس 6 ادج بهبود بخشیده شود چرا که خبر ها حاکی از آن هستند که اس 6 تا به حال دو برابر اس 5 پیش فروش داشته است.

ال جی اما نسبت به بازه ی زمانی سه ماهه سپتامبر، اکتبر و نوامبر که 7.6 درصد از بازار بوده است، در بازه ی زمانی دسامبر، ژانویه و فوریه به 8.3 درصد از بازار آمریکا دست یافته که نشان می دهد سهم ال جی افزایش داشته است. آمار ال جی نیز ممکن است با معرفی ال جی G4 بهبود بخشیده شود.

Sharing market OS gadgetiha.com

اما سهم سیستم عامل ها باید باعث نگرانی اپل شده باشد؛ اندروید با رشد 0.2 درصدی، 52.8 درصد از بازار آمریکا را در اختیار گرفته است. این در حالی است که آی او اس اپل از 41.8 به 41.7 درصد در بازه ی زمانی مشابه کاهش داشته است. ویندوزفون نیز با رشد 0.1 درصدی از 3.4 به 3.5 درصد رسیده است. بلک بری نیز سهمی 1.8 از بازار را به نام خود کرده است. این مقدار کاهشی 0.2 درصدی را نشان می دهد.

Sharing market app gadgetiha.com

برنامه ی فیسبوک به بزرگ ترین برنامه ی تلفن های همراه بدل شده است و سهمی 71.2 درصدی از بازار اپلیکیشن ها در آمریکا را به نام خود ثبت کرده است. یوتیوب با 56.4 درصد و گوگل پلی با 51.4 درصد، فیسبوک مسنجر با 51.2 درصد و گوگل مپ با 44.1 درصد پنج برنامه ی اول را تشکیل می دهند.

برنامه های دیگر مانند اینستاگرام با 35 درصد و توییتر با 22.7 درصد و اسنپ چت با 19.2 دصد از دیگر برنامه های این لیست می باشند.

منبع خبر: phonearena

آخرین ویرایش دریکشنبه, 23 فروردين 1394 ساعت 22:45
کلیه حقوق برای گجتی ها محفوظ است. باز نشر مطالب تنها با اجازه ی قبلی امکان پذیر می باشد.