عضویت / ورود

سونی می تواند از کسب و کار موبایلی خارج شود تا به سودآوری برسد

مطلب ویژه سونی می تواند از کسب و کار موبایلی خارج شود تا به سودآوری برسد
سونی شاید بتواند با خروج از کسب و کار موبایلی به روزهای سود آوری خود بازگردد. مدیرعامل این شرکت، یعنی آقای "Kazuo Hurai" در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که سونی دیگر علاقه ای به بودن در این گونه میدان های رقابت ندارد.

درست مانند گزارش هایی که منتشر شده بود، آقای Kazuo Hirai تقریبا به صراحت گفت که "این شرکت دیگر به کسب و کار خود در زمینه ی تلفن های هوشمند و تلوزیون ادامه نمی دهد. دیگر به دنبال رشد فروش محصولاتی مانند اسمارت فون ها در منطقه نیستیم."

او ادامه می دهد:"استراتژی ما از سال کاری آینده تولید و سرمایه گذاری برای سودآوری بیشتر است." هرچند که هنوز تغییر رویه ای در برنامه ریزی آن ها دیده نشده است.
هنگامی که از Hirai درباره ی بخش های تلوزیون و تلفن های هوشمند سوال شد او گفت:"کاری خارج از استراتژی مشخص شده انجام نمی دهیم." سونی بیانیه می دهد که در صورت امکان این بخش ها را به فروش برساند و یا شریکی برای سرمایه گذاری در آن پیدا کند. با فروش این بخش ها ممکن است هزاران نفر از کار بیکار شوند.

سهام سونی از سال گذشته رشدی 80 درصدی کرده است، از زمانی که Hirai سیاست ها و استراتژی های سونی را به "Kenichiro Yoshida" سپرده و از او خواسته آن ها را مدیریت کند. تعدادی از تحلیلگران معتقدند سونی باید بیشتر بر روی گجت هایش تمرکز کند و بازار آمریکا را هدف خود قرار دهد.

با وجود پیشرفت در زمینه ی تلفن های هوشمند اندرویدی و تلاش در میدان رقابت بازارها، سونی در تنگایی بین شرکت هایی مانند اپل و سامسونگ در بازارهای بالا رده و شرکت های چینی در بازارهای پایین رده قرار گرفته است. برنامه ریزی های سونی به گونه ای است که این شرکت تا سال 2018 به سود 4.2 میلیارد دلاری دست یابد. بنابراین فعالیت های سونی در حول محور سرمایه گذاری در بخشهای موفق آن می چرخد. این بخش ها می توانند سنسورهای تصویری دوربین و یا کنسول های بازی سونی که پلی استیشن ها هستند، باشد. عده ای دوست دارند سونی دوباره به روزهایی بازگردد که واکمن ها و تلوزیون های قدیمی اش مردم را سرگرم می کرد.

منبع: gsmarena  reuters

آخرین ویرایش درجمعه, 01 اسفند 1393 ساعت 10:43

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید