عضویت / ورود

پول ، قدرت و یا ابزار های پوشیدنی ! هواوی بیشتر می خواهد ...

این کمپانی چینی در حال کار بر روی تلفن های هوشمند پرچمدار و ابزارهای پوشیدنی و یا دیگر فناوری های تازه است . سال 2015 قرار است سال بزرگی برای هواوی باشد . با توجه به حرف های بیل پلامر که از معاونان هواوی به شمار می رود ، برنامه ریزی های هواوی بر این پایه و اساس است که با ساخت اسمارت فون های پرچمدار بتواند رقیبی برای اپل و سامسونگ باشد و در سال 2015 تولید گجت های پوشیدنی را آغاز کند .

هواوی در ژانویه اعلام کرد که نگاه خود را به ساخت اسمارت فون ها تغییر داده و در زمانی که دیگر کمپانی ها به سمت ساخت تلفن های ارزان تر برای حضور بیشتر در بازارها هستند ، به ساخت گجت های کمی گران تر می رود ! گزارش که اخیرا از Canalys منتشر شده این را نشان می دهد که هند که رشدی 90 درصدی را در هر سال تجربه می کند می تواند مکانی برای آینده بازارهای موفق باشد . پس چرا باید به سوی بازارهای میان رده رفت درحالی که رقبایی مانند اپل و سامسونگ در رتبه های بالای آن هستند ؟ پلامر می گوید : " دیگران به دنبال بازارهای نو ظهور هستند و ما هم در آنجا خواهیم بود . "

پلامر بیشتر پیش می رود و می گوید : "هواوی چند سال گذشته را صرف ساخت نمونه کارهایی کرد که متشکل از تلفن های هوشمند میان رده تا پرچمداران بود و منجر به ساخت اسمارت فون هایی چون Honor 6 Plus و Ascend P7 شد که با یاقوت کبود کم نظیری در صفحه نمایش ساخته شده بودند . "

" بازارها اکنون آماده رقابت هستند و ما هم سهم خود را در این بازار ها افزایش می دهیم ."

Gadgetiha.com-huawei

بدست آوردن پول از راه ساخت اسمارت فون ها

در این سال سهم هواوی از بازارها در هر حال رشد کرده است . این کمپانی در سال 2014 ، 75 میلیون تلفن هوشمند را از کل 138 میلیون دستگاه عرضه کرده است . این فروش باعث شد 12 میلیارد دلار به جیب کمپانی چشم بادامی برود . این نشان دهنده افزایش 30 درصدی درآمدها بود و هواوی با این رقم توانست فروش 10 میلیارد دلاری خود در یک سال را افزایش دهد .


بیایید این اعداد را با آمارهای چند سال پیش هواوی مقایسه کنیم . در سال 2010 این کمپانی تنها 3 میلیون تلفن همراه فروخته و درآمد های هواوی از راه تامین تجهیزات شبکه ای بود . هر چند که اکنون هم بیشترین درآمد هواوی از این راه بدست می آید اما پلامر می گوید بخش موبایل خود کفا شده است . در سال 2015 هواوی امیدوار است 100 میلیون اسمارت فون را به فروش برساند تا درآمدی 15 میلیارد دلاری از این بخش داشته باشد .

یک تصویر ساده

بزرگ ترین چالش هواوی که برای سال ها بوده است این است که بهتر شناخته شود . در حال حاضر این برند در آسیا و اروپا تقریبا شناخته شده است اما هنوز تلاش می کند تا به بازارهای بزرگ دیگر همچون آمریکا خود را بشناساند . مشکل دیگری که پلامر از آن سخن می گوید نام برند بوده که تلفظ آن برای بسیاری سخت است . چگونه می توانیم مشتریانی داشته باشیم درحالی که نمی توانند برند "Huawei" را بگویند ؟ در سال 2012 هواوی حتی یک کمپین تلوزیونی برای این که چگونه هواوی را تلفظ کنیم به راه انداخت .

خیلی هم آسان نیست

در حالی که هواوی رشد 30 درصدی فروش خود را در سال 2014 احساس می کند باید به یاد داشته باشد ادامه این حرکت چنان هم ساده نیست . این را در نظر بگیرید که هواوی در میان رده ی بازار باید با کمپانی های ارزان ساز مانند شیاموئی و وان پلاس وان رقابت کند و از طرفی هم در تلفن های پرچمدار رقیبانی مانند اپل و سامسونگ را در پیش رو دارد . این نکته را هم بگوییم که اپل در سه ماهه سال 2014 ، 75 میلیون اسمارت فون فروخت حال آن که هواوی در تمام طول سال این مقدار فروش داشته است .


آیا وعده هواوی عملی شده و ما پرچمداران هواوی را در دستان مشتریان خواهیم دید ؟ ما حرکات هواوی را زیر ذره بین داریم و اولین وعده گاه ما هم کنگره ی جهانی موبایل در مارس است . باید در آن جا ببینیم آیا واقعا می توانند خود را اثبات کنند ؟!

منبع : cnet

آخرین ویرایش درسه شنبه, 21 بهمن 1393 ساعت 17:55

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید