عضویت / ورود

چه زمانی اینستاگرام رشد خواهد کرد؟

مطلب ویژه چه زمانی اینستاگرام رشد خواهد کرد؟
این روزها که اهالی شرق آمریکا غروب زیبای آفتاب را نظاره کردند مجال مناسبی بود برای افرادی که دوست داشتند در این مناظر به عکاسی بپردازند. همین می تواند بهانه ای باشد تا نگاهی به جدید ترین بروزرسانی اینستاگرام داشته باشیم.

هدف از این بروزرسانی تشویق بیش از گذشته افراد به اشتراک گذاری لحظه ها و رویداد های آن ها بوده است. اما هنوز چیزی است که نمی توانیم درک کنیم و آن هم اندازه تصاویر است. به نظر می رسد عکس ها در اندازه 640 مگاپیکسلی اینستاگرام کمی نابهنجار اند!

اینستاگرام همچنان یکی از بهترین شبکه های اجتماعی می باشد که به کاربران در همه جای جهان اجازه می دهد با هم ارتباط داشته باشند. اگر شما بخواهید به دوستانتان نشان دهید چه می کنید و می بینید و یا تجربه می کنید، یک عکس کوچک در اینستاگرام می تواند کافی باشد. اگر یک آسمان را در حال غروب دیده باشید آن را در اینستاگرام به اشتراک می گذارید، من عکس شما را می بینم و سپس آن را لایک می کنم و باز هم هر دوی ما به زندگی روزمره خود ادامه می دهیم. می توان برداشت کرد که اساس شکل گیری شبکه های اجتماعی مانند اسنپ چت ارتباط های زودگذر بوده است.

آخرین نسخه از اینستاگرام نشان می دهد که می خواهد بیشتر از قبل باشد. در اینستاگرام 7 می توانید مجموعه ها را به صورت دستی انتخاب کنید که در واقع شکل نا به هنجار "عکس های جدید" در اینستاگرام را بهبود می بخشد. این ساختار جدید برنامه اینستاگرام را وسیله ای برای پیدا کردن عکس های عکاسان، اماکن، رویداد ها بدل می کند. اینستاگرام همچنین در حال همکاری با Getty Images برای ساخت "عکس های دارای نوشته" است که کاربران را در به اشتراک گذاری ترغیب خواهد کرد. این تلاش ها نشان می دهد آرمان اینستاگرام تنها برنامه برای ارتباط و سرگرمی نبوده است. بنا به گفته های کوین سیستورم مدیر عامل اینستاگرام " اینستاگرام در حال ظبط رویداد ها جهان است، تاریخی برای جهان ... "

instagram 2 gadgetiha.com

هنگامی که در میان عکس های مختلف گشت و گذاری انجام داده تقریبا از اندازه تصاویر مایوس شدیم. 10 سال پیش زمانی که اینستاگرام در حال شکل گیری بود، تصاویر با کیفیت پایین در تلفن های همراه امری عادی به نظر می رسید. اما از آن زمان تکنولوژی پیشرفت کرده، ارتباط تلفن های هوشمند بیشتر شده، دوربین ها بهتر شده و نمایشگر ها نیز بهینه شده اند و هم اکنون میلیون ها اسمارت فون وجود دارند که کیفیت عکاسی آن ها در اینستاگرام نادیده گرفته می شود.

تنها دوربین تلفن های هوشمند نیست که پیشرفت کرده است، بلکه نمایشگر ها نیز نسبت به گذشته بهبود یافته اند. آیفون دارای رزلوشن 1340*750 می باشد و این نشان می دهد که عکس های اینستاگرام حتی نمی توانند این فضا را به طور کامل پوشش دهند. همچنین گلکسی اس 6 و ال جی G4 با رزلوشن های 2560*1440 معرفی شده اند که می توانند تصاویر با کیفیت بسیار بیشتر از آنچه در اینستاگرام مشاهده می کنیم را نمایش دهند. این رزلوشن ها در همه تبلت ها و لپ تاپ ها دیده می شود. امروزه تنها گجت هایی که می توانند عکس های اینستاگرام را به طور کامل پوشش دهند، ساعت های هوشمند می باشند!

ممکن است برخی رزلوشن 600 در فلان پیکسل را مناسب بشمارند. این رزلوشن همانی است که در توییتر دیده می شود اما به نظر ما این مقایسه درست نیست چرا که هدف اصلی توییتر محدود کردن توییت ها به تعداد مشخصی حرف است و سعی دارد مطالب را خلاصه به کاربر برساند اما این مورد در زمینه عکس صادق نیست چرا که هر چه عکس ها کیفیت بیشتری داشته باشند و جزئیات بهتر دیده شوند مورد قبول تر است. با افزایش رزلوشن در بزرگ نمایی بر روی عکس ها، جزئیات دیده نمی شوند درست بر خلاف چیزی که اکنون وجود دارد!

instagram gadgetiha.com

اگر اینستاگرام واقعا قصد دارد تاریخی برای رویداد ها و اماکن جهان باشد، حداقل باید انتخاب اندازه های بزرگ تری را برای کاربران قرار دهد. در حال حاضر بهترین راه برای باقی ماندن مقداری از کیفیت اولیه این است که عکس های 2048*2048 را بر روی تلفنتان داشته باشید، زمانی که آن را در اینستاگرام قرار می دهید عکس فشرده تر شده و به 640*640 تغییر اندازه بدهد. به نظر می رسد با افزایش اندازه نمایشگر آیفون ها، زمان آن فرا رسیده است تا این برنامه به اشتراک گذاری عکس، بهبودی در کیفیت عکس ها حاصل کند.

برای اینکه با زمان پیش برویم لازم نیست اینستاگرام میراث گذشته اش که سرعت و سادگی در استفاده بود را از یاد ببرد اما می تواند از قابلیت های نمایشگر تلفن های امروزی نیز بهره مند شود. اینستاگرام ساختار خود را حفظ کند اما به کاربران اجازه دهد که حق انتخاب عکس های با رزلوشن بیش از 640 پیکسل را داشته باشند تا از این طریق بتوان از ظرفیت تلفن های هوشمند و دوربین ها استفاده کرد.

آیا شما نیز از اینستاگرام استفاده می کنید؟ چه نارضایتی هایی از این به اشتراک گذار "سلفی های خودمانی" دارید؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید!

منبع خبر: theverge

آخرین ویرایش درشنبه, 06 تیر 1394 ساعت 21:45

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید