عضویت / ورود

انحصار بازی Rise of the tomb – خیزش توم ریدر : چرا عصبانیت طرفداران بی معنیست ؟

  • منتشرشده در کنسول
وقتی من اخبار را درباره انحصار بازی " Rise of tomb – خیزش توم ریدر" را برای ایکس باکس وان شنیدم در غم و اندوه فرو رفتم . خوب در واقع هیچ کدام از شما نمیخواهید در یک قطار شلوغ شروع به گریه کردن بکنید . من در آن لحظه خیلی متاسف بودم . اما الآن احساس بهتری دارم ، چون مایکروسافت تایید کرد که این یک انحصار مدت دار است و قرار نیست همیشگی باشد . اما هنوز نمیدانیم این بازی کی قرار است برای پلی استیشن منتشر شود ، ممکن است ماه ها طول بکشد . و این برای طرفداران پلی استیشن نا امید کننده است .

همانطور که میدانید " Rise of tomb – خیزش توم ریدر" بهترین اکش ماجراجویی شده و به همین دلیل بحث درباره انحصار آن بسیار داغ است .
حال درحالی که وضعیت گیج کننده است ، دلیل اینکه چرا این بازی در انحصار ایکس باکس وان است کمی آشکار به نظر میرسد . سود متقابل ، اگر ما حوادث قبل از معرفی شدن ایکس باکس وان را دنبال کنیم می فهمیم که در واقع مایکروسافت پشت صحنه است . تعجب نکنید ، با توجه به این که این انحصارها با عناوین مختلف در گذشته انجام شده است .

Gadgetiha.com-rise of the tomb2
منحصر کردن یک بازی مانند Tomb raider که از یک سابقه طولانی بهره مند است باعث پرفروش تر شدن ایکس باکس وان خواهد شد . همینطور که گفتیم انحصار این بازی مدت دار است ، اما مردم هنوز درحال خرید ایکس باکس وان برای بازی کردن "خیزش توم ریدر" هستند . البته بیاید فراموش نکنیم که اگر سونی هم بازی ای را برای پلی استیشن منحصر میکرد ، مانند کاری که با پلی استیشن 3 کرد ، پس احتمالا در آینده همین ترفند را امتحان خواهد کرد .

پس چگونه اسکوئر انیکس ( یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید و توزیع کننده بازی ) از این معامله سود میبرد . این را در نظر بگیرید : سونی تمام ده ملیون سهام خود را که در اسکوئر انیکس داشت آوریل سال گذشته فروخت . اما با این وجود هنوز هم منابع مالی اسکوئر پایدار است . حالا مایکروسافت باید اسکوئر انیکس را مجبور به یک توافق شیرین با خودش کند چرا که اسکوئر هم باید به فکر جبران منابع مالیش به خاطر جدا شدن از سونی باشد .

Gadgetiha.com-rise of the tomb1

همه میگویند وضعیت به همان مقدار که گیج کننده است ، خسته کننده هم هست و این را میتوان از برخورد شدید طرفداران فهمید . اسکوئر انیکس گفت که عاقبت Tomb raider به کجا کشیده میشود . اسکوئر میخواهد سود آور باشد . این به این معنی نیست که همه ی ما با عجله برای خرید ایکس باکس وان اقدام کنیم . این طبیعی است که ناراحت و متاسف باشیم . اما گرفتن چوب اتهام به سمت تولید کنندگان چیزی است که مارا نگران میکند ( چون با این کار عرضه دیگر بازی های این سری را به خطر می اندازد) من فقط امیدوارم که این انحصار زودتر پایان یابد .

منبع خبر :‌ gamesradar

آخرین ویرایش درپنج شنبه, 24 مهر 1393 ساعت 17:01

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید